bwg - en to fr translation catalogue (62 entries)

en:  item(s)
fr: article(s)

en: First
fr: Première

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Last
fr: Durer

en: Go to the first page
fr: Aller à la première page

en: Go to the previous page
fr: Aller à la page précédente

en: of
fr: de

en: Go to the next page
fr: Aller à la page suivante

en: Go to the last page
fr: Aller à la dernière page

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Search
fr: Recherche

en: Order by:
fr: Classement par

en: Default
fr: Par défaut

en: Filename
fr: Nom De Fichier

en: Size
fr: taille

en: Random
fr: aléatoire

en: There is no theme selected or the theme was deleted.
fr: Il n'ya pas de thème choisi ou le thème a été supprimé.

en: There is no album selected or the album was deleted.
fr: Il n'y a aucune album sélectionné ou l'album a été supprimé.

en: There are no images in this gallery.
fr: Il n'y a pas d'images dans cette galerie.

en: Back
fr: Retour

en: Album is empty.
fr: L'album est vide.

en: There are no images matching your search.
fr: Il n'y a pas d'images correspondant à votre recherche.

en: Gallery is empty.
fr: Galerie est vide.

en: Play
fr: Lecture

en: More
fr: Plus

en: Hide
fr: Cacher

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
fr: Il n'ya pas de galerie sélectionné ou la galerie a été supprimé.

en: Show comments
fr: Afficher les commentaires

en: Share on Facebook
fr: Partager sur Facebook

en: Share on Twitter
fr: Partager sur Twitter

en: Share on Google+
fr: Partager sur Google+

en: Share on Pinterest
fr: Partager sur Pinterest

en: Share on Tumblr
fr: Partager sur Tumblr

en: The image has been deleted.
fr: L'image a été supprimée

en: Maximize
fr: Maximisez

en: Fullscreen
fr: Plein écran

en: Show info
fr: Afficher infos

en: Show rating
fr: Afficher les classifications

en: Open image in original size.
fr: Ouvrir l'image dans sa taille originale.

en: Download original image
fr: Télécharger l'image originale

en: Rated.
fr: Classé.

en: Not rated yet.
fr: Pas encore évalué.

en: Cancel your rating.
fr: Annuler votre note

en: You have already rated.
fr: Vous avez déjà noté.

en: Error. Incorrect Verification Code.
fr: Erreur. Code de vérification incorrecte.

en: This is not a valid email address.
fr: Ce n'est pas une adresse email valide.

en: Hide Comments
fr: Masquer les commentaires

en: Name
fr: Nom

en: Email
fr: email

en: Comment
fr: Commentaire

en: Verification Code
fr: code de vérification

en: Submit
fr: Envoyer

en: Your comment is awaiting moderation
fr: Votre commentaire est en attente de modération

en: Delete Comment
fr: Supprimer le commentaire

en: Show Comments
fr: Afficher les commentaires

en: Hide info
fr: Masquer info

en: Hide rating
fr: Masquer note

en: Restore
fr: Restaurer

en: Exit Fullscreen
fr: Quitter plein écran

en: field is required.
fr: champ est obligatoire.

en: Photo gallery plugin autoupdate interval.
fr: Galerie de photos plugin intervalle de mise à jour automatique.
