bwg - en to hr translation catalogue (63 entries)

en:  item(s)
hr: stavke

en: First
hr: Prvo

en: Previous
hr: Prethodni

en: Last
hr: Trajati

en: Go to the first page
hr: Idi na prvoj stranici

en: Go to the previous page
hr: Idi na prethodnu stranicu

en: of
hr: od

en: Go to the next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Go to the last page
hr: Idi na posljednjoj stranici

en: Search
hr: Traži

en: Order by:
hr: Order by

en: Default
hr: Uobičajeno

en: Filename
hr: Naziv

en: Size
hr: veličina

en: Random
hr: slučajan

en: There is no theme selected or the theme was deleted.
hr: Nema odabrane teme ili tema bila izbrisana.

en: There is no album selected or the album was deleted.
hr: Nema odabrani album ili album je izbrisan.

en: There are no images in this gallery.
hr: Nema slika u ovoj galeriji.

en: Back
hr: Natrag

en: Album is empty.
hr: Album je prazna

en: There are no images matching your search.
hr: Nema slika podudaranje vaše pretraživanje.

en: Gallery is empty.
hr: Galerija je prazna.

en: Play
hr: Igrajte

en: More
hr: Više

en: Hide
hr: Sakrij

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
hr: Nema odabrana galerija ili galerija je izbrisan.

en: Show comments
hr: Prikaži komentare.

en: Share on Facebook
hr: Podijeli na Facebooku.

en: Share on Twitter
hr:  Podijeli na Twitteru.

en: Share on Google+
hr: Podijelite Google+

en: Share on Pinterest
hr: Podijeli na Pinterest

en: Share on Tumblr
hr: Podijeli na Tumblr

en: The image has been deleted.
hr: Slika je obrisan.

en: Maximize
hr: Povećali

en: Fullscreen
hr: Na cijelom zaslonu

en: Show info
hr: Pokaži info

en: Show rating
hr: Pokaži rejting

en: Open image in original size.
hr: Otvori sliku u originalnoj veličini.

en: Download original image
hr: Download originalne slike

en: Hits:
hr: Pogodaka:

en: Rated.
hr: Ocijenjene.

en: Not rated yet.
hr: Još nije ocjenjeno.

en: Votes:
hr: Glasova:

en: Cancel your rating.
hr: Odustani svoj ​​rejting.

en: You have already rated.
hr: Već ste ocijenili.

en: Error. Incorrect Verification Code.
hr: Greška. Pogrešan verifikaciju broj.

en: This is not a valid email address.
hr: Ovo nije važeći e-mail adresu.

en: Hide Comments
hr: Sakrij komentare

en: Name
hr: Ime

en: Email
hr: E-mail

en: Comment
hr: Komentar

en: Verification Code
hr: Verifikacija kod

en: Submit
hr: Podnijeti

en: Your comment is awaiting moderation
hr: Vaš komentar čeka moderiranje

en: Delete Comment
hr: Izbriši komentar

en: Show Comments
hr: Prikaži komentare

en: Hide info
hr: Sakrij informacije

en: Hide rating
hr: Sakrij rejting

en: Restore
hr: Vraćanje

en: Exit Fullscreen
hr: Izađite preko cijelog zaslona

en: Pause
hr: Pauza

en: field is required.
hr: je obavezno polje.

en: Photo gallery plugin autoupdate interval.
hr: Fotogalerija plugin automatsko ažuriranje intervala.
