bwg - en to vi_VN translation catalogue (65 entries)

en:  item(s)
vi_VN: mục

en: First
vi_VN: Đầu tiên

en: Previous
vi_VN: Trước

en: Next
vi_VN: Tiếp theo

en: Last
vi_VN: Cuối cùng

en: Go to the first page
vi_VN: Tới trang đầu tiên

en: Go to the previous page
vi_VN: Tới trang trước đó

en: of
vi_VN: của

en: Go to the next page
vi_VN:  Đi đến trang tiếp theo

en: Go to the last page
vi_VN: Đi đến trang cuối cùng

en: Reset
vi_VN: Thiết lập lại

en: Search
vi_VN: Tìm kiếm

en: Order by:
vi_VN: Sắp xếp theo

en: Default
vi_VN: vỡ nợ

en: Filename
vi_VN: Tên file

en: Size
vi_VN: kích thước

en: Random
vi_VN: ngẫu nhiên

en: There is no theme selected or the theme was deleted.
vi_VN: Không có chủ đề được lựa chọn hoặc các chủ đề đã bị xóa.

en: There is no album selected or the album was deleted.
vi_VN: Không có album được lựa chọn hoặc album đã bị xóa.

en: There are no images in this gallery.
vi_VN: Không có hình ảnh trong bộ sưu tập này.

en: Back
vi_VN: Trở lại

en: Album is empty.
vi_VN: Album là sản phẩm nào

en: There are no images matching your search.
vi_VN: Không có hình ảnh phù hợp với tìm kiếm của bạn.

en: Gallery is empty.
vi_VN: Bộ sưu tập trống

en: Play
vi_VN: Chơi

en: More
vi_VN: Hơn

en: Hide
vi_VN: Ẩn

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
vi_VN: Không có album được chọn hoặc các thư viện đã bị xóa.

en: Show comments
vi_VN:  Hiện ý kiến

en: Share on Facebook
vi_VN: Chia sẻ trên Facebook

en: Share on Twitter
vi_VN: Chia sẻ trên Twitter

en: Share on Google+
vi_VN: Chia sẻ trên Google+

en: Share on Pinterest
vi_VN: Chia sẻ trên Pinterest

en: Share on Tumblr
vi_VN: Chia sẻ trên Tumblr

en: The image has been deleted.
vi_VN: Hình ảnh đã bị xóa

en: Maximize
vi_VN: Tối đa hóa

en: Fullscreen
vi_VN: Toàn màn hình

en: Show info
vi_VN: Hiển thị thông tin

en: Show rating
vi_VN: Hiện đánh giá

en: Open image in original size.
vi_VN: Mở hình ảnh trong kích thước ban đầu.

en: Download original image
vi_VN: Tải hình ảnh ban đầu

en: Hits:
vi_VN: Số lượt truy cập:

en: Rated.
vi_VN: Đánh giá cao.

en: Not rated yet.
vi_VN: Chưa được đánh giá.

en: Votes:
vi_VN: bình chọn:

en: Cancel your rating.
vi_VN: Hủy bỏ đánh giá của bạn.

en: You have already rated.
vi_VN: Bạn đã đánh giá.

en: Error. Incorrect Verification Code.
vi_VN: Lỗi. Mã xác nhận không chính xác.

en: This is not a valid email address.
vi_VN: Đây không phải là một địa chỉ email hợp lệ.

en: Hide Comments
vi_VN: Bình luận ẩn

en: Name
vi_VN: Đặt tên

en: Email
vi_VN: email

en: Comment
vi_VN: Bình luận

en: Verification Code
vi_VN: Mã xác minh

en: Submit
vi_VN: Trình

en: Your comment is awaiting moderation
vi_VN: Bình luận của bạn được chờ kiểm duyệt

en: Delete Comment
vi_VN: Xóa bình luận

en: Show Comments
vi_VN:  Hiện Bình luận

en: Hide info
vi_VN: ẩn thông tin

en: Hide rating
vi_VN: Ẩn đánh giá.

en: Restore
vi_VN: Khôi phục lại

en: Exit Fullscreen
vi_VN: Thoát khỏi toàn màn hình

en: Pause
vi_VN: Tạm dừng

en: field is required.
vi_VN: lĩnh vực được yêu cầu.

en: Photo gallery plugin autoupdate interval.
vi_VN: Hình ảnh cắm khoảng cập nhật tự động.
